The Intern | Stajer (2015)

Yönetmen:   Nenncy Meyers

Türkçesi: Stajer

IMDB Puanı: 7.1

Benden: 5

Çekirdeklik filmler diye ayrı bir kategori mi açsam acaba! Büyük bir isim Robert De Niro ve güzel bir kız Anna Hathaway ile sıkılmadan 2 saat izleyebileceğiniz bir film olsa da, aslında baştan sona ben bu filmi neden izliyorum ki duygusundan bir türlü kurtulamıyorsunuz. 

70 yaşında dul bir emekli olan Ben (Robert De Niro bu kişi oluyor) hala yapabileceği bir şeyler olduğunu göstermek için başarılı iş kadınımız Jules (Anne Hathaway) tarafından kurulmuş bir moda sitesine, kıdemli stajyer olarak katılır. Jules’in şoförlüğünü yapar, ona kısa, etliye sütlüye dokunmayan hayat dersleri verir. Aslında vermez, sadece başını sallar, yoksa verir mi? Sokrates vari ebelik yapar ona doğru sorular sorar ve doğruyu buldurur diyeceğim ama onu da yapmaz. Valla “Ben” (Filmde Robert De Niro olan) ne yapar ben (bu yazıyı yazan kişi olarak ben)  hiç anlamadım, Robert De Niro işte izleyin bıdı bıdı etmeyin der gibiler. Öyle olunca da koca adam tüm film boyunca etrafta gezinir durur. 


İş kadınlarının başarısı ve hem hemcinslerinin hem de karşıt cinslerin konu üzerinde ki görüşlerine, derinlemesine dokunan mükemmel bir başyapıt değil tabi ki !  Film popcorn tüketimi artırmak ve uzun uzun yaşadığınız bu boş hayatan sizin 2 saatinizi, mini bir ücret karşılığında alma üzerine diyorum.

Ekim, 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.