Limonata (2015)

Yönetmen: Ali Atay

Oyuncular: Ertan Saban, Serkan Keskin, Luran Ahmedi, Funda Eryiğit, Ciguli, Zekir Sipahi

Yazan: Ali Atay, Ertan Saban

IMDb: 7,5

Benden: 9

Sakip (Ertan Saban) ölüm döşeğindeki babasının isteği üzerine, o ana kadar haberinin olmadığı kardeşini bulmaya Makedonya’dan Türkiye’ye gelir. Kardeşi Selim’i (Serkan Keskin) bulma ve Makedonya’ya getirme üzerine ve komedi ve duygusallığı bir arada veren, çok güzel bir film.

Salt bir komedi değil ama öyle anlık sahneler varki gülmekten gözleriniz yaşaracaktır. Ben özellikle ilk açılış sayılır bir telefon sahnesi var “kimsin?, kimsin?” sinirden baya güldüm. Arabadan düşme sahnesinde 5 dakika filmi izleyemedim diyebilirim.

Limonata’yı güzel yapan hikayesinin olması, hepimizin hikayesi gibi bir hikaye. Hem komedi, hem trajedi, hem aptallık, hem korku, hem sevgi… Hayat gibi bir hikaye, iyi geliyor insana. Zaten bir yönetmenin anlatacak bir şeyleri varsa film yapmalı, Ali Atay’ın anlatacak bir hikayesi var ve çok keyifli.

Bu keyifli hikaye içinde Serkan Keskin ve Ertan Saban’ın duru, yapmacıksız oyunculuğu daha da iyi bir film izlememize neden oluyor. Sahne geçişleri ve kamera açılarını da ayrıca beğendin diyebilirim.

Barış Tolga Çoruh – Küçükyalı – Aralık 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.